Meble.com.pl

Kolekcja Visio to nowoczesne meble na wysoki połysk ocieplone elementami drewna. Całość dopina stylowe oświetlenie. Fot. Szynaka Meble

Kolekcja Visio to nowoczesne meble na wysoki połysk ocieplone elementami drewna. Całość dopina stylowe oświetlenie. Fot. Szynaka Meble

10 pomysłów na meble z oświetleniem

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 17 cze 2017 07:57

Odpowiednio oświetlony salon ma wspaniały klimat. Ważne jest nie tylko światło z lamp, ale również to, które pochodzi z wnętrza mebli.

Światło pełni niezwykle ważną rolę w aranżacji wnętrza. Może je wymodelować, optycznie powiększyć, rozjaśnić, ale również zadziałać na jego niekorzyść. Pewne jest również to, że nadaje ono wnętrzom wspaniały nastrój  - a nam pozwala się wyciszyć i zrelaksować. Dlatego też warto urządzając salon zaplanować jak najwięcej punktów świetlnych. Jednym z istotniejszych jest oświetlenie umieszczone w meblach. 

Światło w meblach znajdziemy dziś nie tylko w witrynach, chociaż to właśnie one oferują nam go najwięcej. Producenci montują oświetlenie przy cokołach, w szczelinach za frontem szuflady lub pod blatem w komodzie. Wszystkie te miejsca na pierwszy rzut oka wydają się nieoczywiste, jednak zamontowane w nich listwy czy taśmy LED sprawiają, że mebel zyskuje wspaniały wygląd. 

Światło w meblach pozwala nam w elegancki sposób wyeksponować różne przedmioty - porcelanę, szkło czy książki. Ponadto stanowi doskonałe dodatkowe źródło oświetlenia pomieszczenia. Sączące się zza szklanego frontu światło nada też aranżacji salonu wspaniałego nastroju - szczególnie po zmroku. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ